Florida Super Show – Orlando, FL – Nov 16, 2019

PANKRATION BOUT SHEET RESULTS           Lead Official:       LaJoyce Miller    
EVENT     Florida Super Show     Inspectors:       Audra Saldana    
DATE:     Saturday November 16, 2019     Inspectors:            
LOCATION:     Orlando, FL     Referees:       Jim Prendergast    
VENUE:     Elite Prep Academy     Judges:   List all judges   Tracy Cox Denise Jacobs Christina Taylor/ Cindy Claylor
CONTACT:     Ruben Saldana     Timekeeper:       LaJoyce Miller Cindy Claytor  
PHONE           Doctor :       Denise Jacobs    
E-MAIL:           EMT/ First Responder:            
CHECK IN:     9am EVENT START TIME: 1pm     LIST INJURIES/ SUSPENSIONS:       RayJay Morales – Possible Concussion    
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 80lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
1 2 Red Gabriel Liz, EPA MMA 77.6     x 2   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Danielle Connors, Connors MMA 80.8                
                         
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 112lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
2 3 Red Ben Taylor, Joey Perr’s Martial Arts Academy 112.4     x 3 1:35 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Anthony Lucarini, PFS Acadmey 111                
                         
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 115lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
3 3 Red Parker Salisbury, Oklahoma Martial Arts Academy 113     x 1 1:45 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Jaden Weisgal, PFS Academy 105.5                
                         
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 80lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
4 2 Red Brock Taylor Joey’s Perr’s Martial 75.9     x 2 1:50 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Nester Sotomayor , PFS Academy 80.5                
                         
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 115lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
5 3 Red Koda Sciuto, Legends Boxing Brando Wrestling Gracie Tampa 111.1     x 3   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Brandon Pollock, RuCamp 115.4                
                         
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 100lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
6 3 Red ReyJay Morales, EPAMMA 94.5       3   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Blake Piper, Glory Martial Arts 99.6     x          
                         
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 96lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
7 3 Red Andre Reece, EPAMMA 93.1     x 1 :35 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Sean Tucker PFS Academy 96.4                
                         
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 112lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
8 2 Red Ben Taylor, Joey Perr’s Martial Arts Academy 112.4     x 2   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Jaden Weisgal, PFS Academy 105.5                
                         
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 111lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
9 2 Red Koda Sciuto, Legends Boxing Brando Wrestling Gracie Tampa 111     x 1 :45 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Anthony Lucarini, PFS Acadmey 111.0                
                         
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 140lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
10 3 Red Anthony Wilson, RuCamp 139.1       3   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Elijah Penton, ATT/AMAA 139.1     x          
                         
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 80lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
11 3 Red Brock Taylor, Joey Perry’s Martial Atrs Academy 75.9     x 3   Unanimous Decision Jim Prendergast  
                         
    Blue Danielle Connors, Connors MMA 80.8                
                         
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 145lbs     WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Pre bout Penalties
12 3 Red Caleb Griffin, Hardkore MMA 142.5       2 1:55 Sub Jim Prendergast  
                         
    Blue Alexzander Rivera, RuCamp 133.2     x