I.E. Fight Night – Ontario, CA – April 20, 2019

EVENT Melee IE Fight Night     Inspectors: Reina Belmontes Elizabeth Stump  Lead Rachel Perez
DATE: 4/20/19     Inspectors: Victor Silva Victoria Hernandez  
LOCATION: 11255 Central Ave     Referees: James Beers Vanessa Hardy Larry Landless
VENUE: CEPA Center     Judges:   Referee George Silva Jackie Denkin
CONTACT:  David Bramlette     Timekeeper:   Michelle Beers    
PHONE       Doctor : Joe Altamirano    
 E-MAIL:       EMT/ First Responder: Fire EMS    
CHECK IN: 8AM EVENT START TIME: 12:00PM     LIST INJURIES/ SUSPENSIONS: 0    
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 100lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
1 3 Red Gavin Mitchell 12.11 One Legacy 96.8 X 2   Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Hayk Amirkhanyan 10.10 KD MMA 101.6   Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 100lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
2 3 Red Josh Valdez 13.0 NOCMA 92.6 X 3   Unanimous Decision James Beers  
George Silva – Red
Blue Joe-Xahn Rapoza 13.0 Rogue Nation 92.4   Larry Landless – Red
Jackie Denkin – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 117lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
3 3 Red Carlos Ochoa  111.0   1 1:21 Sub Larry Landless  
Jackie Denkin 
Blue Seth Priest 13.11 NOCMA  116.0 X George Silva 
Vanessa Hardy 
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 135lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
4 3 Red Santana Castillo 14.7 Team United 130.8   3   Unanimous Decision Vanessa Hardy  
George Silva – Blue
Blue Anthony Vardumyan 14.3 KD MMA 136.6 X Larry Landless – Blue
Jackie Denkin – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 115lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
5 3 Red Elijah Delatorre 14.9 Paragon 110.6     1:26 Sub James Beers  
George Silva 
Blue Alexander Trujillo 15.2 Unattached  118.2 X Jackie Denkin 
Larry Landless 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 80lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
6 3 Red Abel Reyes 12.11 Elite MMA 80.8 X 3   Unanimous Decision Larry Landless  
George Silva -Red
Blue Rey Morales 13.4 yrs  Kihon MMA 78.6   Jackie Denkin – Red
James Beers – Red
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 80lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
7 3 Red Omar Rodriguez 11.0 One Legacy 75.2 X 2 1:50 Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Zachary Willams 12.5 Pinnacle MMA 75.6   Larry Landless
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Schoolgirls 12-13 yrs 108lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
8 3 Red Kimya Williams 13.11 Risk Fitness 109.2 X 3   Unanimous Decision James Beers  
George Silva – Red
Blue Analyse Rubio 16.2 Riverside Sub 100.2   Larry Landless – Red
Jackie Denkin – Red
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 70lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
9 3 Red Andres Ramirez 9.5 One Legacy 69.6   1 0:50 Sub Larry Landless  
George Silva 
Blue Richard Campbell 8.11 Kihon MMA 68.2 X Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 115lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
10 3 Red Edgar Amirkhanyan 12.11 KD MMA 115     1:13 Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Delton Kaufman 12.3 Power MMA 110 X Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 85lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
11 3 Red Justin Cole 11.2 Grappler’s Studio 75.0   1:10   Sub James Beers  
Jackie Denkin 
Blue Josh Pardo 10.6 Riverside Sub 84.0 X George Silva 
Larry Landless 6
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 125lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
12 3 Red Gabriel Reyes 14.11 Elite MMA 129.2   3   Unanimous Decision Larry Landless  
George Silva – Blue
Blue Jeremy Dray 13.9 Riverside Sub 118.6 X Larry Landless – Blue
Jackie Denkin – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 110lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
13 3 Red Abagail Alvarez 14.6 One Legacy 103.8 X 3   Unanimous Decision Vanessa Hardy  
George Silva – Red
Blue Litzy Ramirez 14.10 Kihon MMA 107.2   Larry Landless – Red
Jackie Denkin – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
14 2 Red Josh Valdez 13.0 NOCMA 93.0   2   Unanimous Decision James Beers  
George Silva – Blue
Blue Sergio Porras 12.9 One Legacy 93.6 X Larry Landless – Blue
Jackie Denkin – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 125lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
15 3 Red Gabriel Fernandez 13.3 One Legacy 124.8   1 .50 Sub Larry Landless  
George Silva 
Blue Termaine Givens 13.4 Riverside Sub 124.0 X James Beers 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 120lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
16 5 Red Brian Gonzales 14.1 yrsTeam United  119.8   1 0:30 Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Kris Arrey 14.4 Riverside Sub 119.4 X Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 70lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
17 3 Red  Juan Andres Ramirez 9.5  One Legacy 69.4   2 0:48 Sub James Beers  
George Silva 
Blue Jeremy Valdez 9.2 NOCMA 61.2 X Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 105lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
18 3 Red Valarie Estrada 14.0 Gracie Barra Wh 95.4   1 0:57 Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Regina Awana 14.0 Riverside Sub 104.6 X Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 80lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
19 3 Red Loren Skannal 12.3 Risk Fitness 83.6   3   Unanimous Decision Larry Landless  
George Silva – Blue
Blue Alexander Ramirez12.6 Pinnacle MMA 78.6 X Larry Landless – Blue
Jackie Denkin – Blue
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 60lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
20 3 Red Christian Teran 8.1yrs Strength & Honor 59.4 X 2 0:45 Sub Vanessa Hardy  
George Silva 
Blue Rasik Garvey 8.10yrs, Grappler’s Studio 60.8   Larry Landless 
Jackie Denkin 
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 155lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
21 3 Red Luis Panuco 17.1 Team United MMA 154   1 1:40 Sub James Beers  
George Silva 
Blue Rakta Garvey 17.7 Grappler’s Studio 154.4 X Larry Landless 
Jackie Denkin