PANKRATION BOUT SHEET RESULTS     Lead Official:  Logan Santschi    
EVENT Hahn Warrior Weekend 10     Inspectors: Fikret Abdulov    
DATE: August 4th     Inspectors: Jacob Brantley    
LOCATION: 2120 Tenbrook Rd. Arnold, MO     Referees: Justin Brown    
VENUE: Hahn Extreme Fitness     Judges:     Lance Benoist Dan Shafferkoeter Mike Counts
CONTACT:  Logan Santschi     Timekeeper:   Tracy Stricker    
PHONE 636.208.2982     Physican : Donn Richards    
 E-MAIL: ltsantschi@gmail.com     EMT: TBD    
        INJURIES/ SUSPENSIONS: 0    
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 155lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
1 2 Red Kaycie Edster-14.8, Team Hahn 143.9   1 31 Sub Justin Brown  
Lance Benoist 
Blue Addyson Younkman-15.10, Rock City 152.2 WINNER Dan Shafferkoeter
Mike Counts 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 80lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
2 2 Red Porter Matechi-12.6, Arnold BJJ 76.2 WiNNER 2 49 Sub Justin Brown  
Lance Benoist 
Blue Landon Lyon 12.4 – Rock City MMA 86.4   Dan Shafferkoeter
Mike Counts 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 125lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
3 2 Red Braxton Rickart-14.2, Northland BJJ 122.7 WiNNER 2 2 Unanimous Decision Justin Brown  
Lance Benoist – Red
Blue Mason Bramlette-12.10, Riverside Sub  125.1   Dan Shafferkoeter – Red
Mike Counts – red
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 70lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
4 5 Red Ryder Sisson-9.7, The House MMA 64.4   5   Unanimous Decision Justin Brown  
Lance Benoist – Blue
Blue Brock Taylor-9.3yrs, Joey Perry’s MA 66.2 WINNER Dan Shafferkoeter – Blue
Mike Counts – Blue 
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 145lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
5 2 Red Kaycie Edster-14.8, Team Hahn 143.9   2 2 Unanimous Decision    
Lance Benoist  – Blue
Blue Zoli Wise -15.4,  Academy of Courage 144.4 WINNER Dan Shafferkoeter – Blue
Mike Counts – Blue 
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
6 2 Red Landon Shoemaker-12.10, Caveman Crew 85.6   1 1:20 Sub Justin Brown  
Lance Benoist 
Blue Ben Taylor-10.8yrs, Joey Perry’s M.A.  95 WINNER Dan Shafferkoeter 
Mike Counts 
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 150lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
7 2 Red Fredy Castillo – 13.1,Phoenix MMA 150.9   1 1:15 DQ Justin Brown  
Lance Benoist 
Blue Angelo Murillo-11.4, Riverside Submission 147.6 WINNER Dan Shafferkoeter 
Mike Counts 
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 205lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
8 2 Red Michael Sawyer-16.6, Team Hahn 190 WINNER 2 2:00 Unanimous Decision Justin Brown  
Lance Benoist  – Red
Blue Mason Tillman-16.7 Fighter’s Gym 210   Dan Shafferkoeter – Red
Mike Counts – Red
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 135lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
9 2 Red Zoey Hahn-14.1, Team Hahn 132.2 WINNER 1 1:49 Sub Justin Brown  
Lance Benoist 
Blue Ashlee Taber-14.9, Joey Perry’s M.A.  132.2   Dan Shafferkoeter 
Mike Counts
PANKRATION BOUT SHEET RESULTS     Lead Official:  David Denkin    
EVENT I.E. Fight Night      Inspectors: Rachel Perez Julio Arana Victoria Hernandez
DATE: 7/28/18     Inspectors: Elizabeth Labau Victor Silva  
LOCATION: 11255 Central ave, Ontario, CA 91762     Referees: John Romero Vanessa Hardy James Beers
VENUE: CEPA Center     Judges:     George Silva Kyle Olsen Referees
CONTACT:  David Bramlette      Timekeeper:     Michelle Beers  
PHONE 951 233-8466     Physican : Dr. Joe Altamirino    
 E-MAIL: jrbramlette@yahoo.com     EMT: Fire EMS    
CHECK IN: 8A.M.        INJURIES/ SUSPENSIONS: 0    
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 125lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
1 3 Red John Camacho – 14.7, EPA MMA 121.6   2 1:18 Sub Vanessa Hardy  
Kyle Olsen
Blue Mason Bramlette -12.8, Unattached  123.6 WINNER George Silva 
John Romero 
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 140lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
2 3 Red Samuel Brown – 14.2, Pinnacle MMA 135.8   3 2:00 Unanimous Decision James Beers  
Kyle Olsen – Blue
Blue Antonio Frias – 16.7, Submission Fac 134.6 WINNER George Silva – Blue
Vanessa Hardy – Blue
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 80lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
3 3 Red Blake Piper –12.10, EPA MMA  79.8   1 0:19 TKO John Romero  
Kyle Olsen 
Blue Loren Skannal- 10.7, Systematic Risk 84.0 WINNER George Silva
James Beers 
BOUT# RDS Corner Schoolgirls 12-13 yrs 100lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
4 3 Red Valerie Estrada -13.3, Morales BJJ 89.2   3 1:27 Sub Vanessa Hardy  
Kyle Olsen 
Blue Breaunnah Robles – 12.0, Easton Training Ctr 100 WINNER George Silva 
John Romero 
BOUT# RDS Corner Schoolgirls 12-13 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
5 3 Red Isabel Garcia– 13.8, Castro Martial Arts  96.8   1 0:52 Sub James Beers  
Kyle Olsen 
Blue Regina Awana – 13.5, Riverside Sub 98.8 WINNER George Silva 
Vanessa Hardy
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 70lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
6 3 Red Peter Brown – 8.1, Pinnacle MMA 68.2 WINNER 1 1:03 Tapout John Romero  
James Beers 
Blue Issac Reyes –9.3, Submission Factory 69.4   George Silva 
Vanessa Hardy 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 120lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
7 3 Red Jesse Rosas – 15.7, NCFA 117.2   3 1:03 Sub James Beers  
Kyle Olsen 
Blue Kris Arrey – 13.7, Riverside Submission 114.2 WINNER John Romero 
Vanessa Hardy 
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 130lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
8 3 Red Alexander Rivera – 15.10, EPA MMA  123.0 WINNER 1 1:07 Sub Vanessa Hardy  
Kyle Olsen 
Blue Dillion Mardesich-14.7, San Pedro Fight Club 128.4   George Silva 
James Beers 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 105lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
9 3 Red Edger Amirkhanyan-12.8, Team Hayastan 108.2   2 0:53 Sub John Romero  
Kyle Olsen 
Blue Gabriel Teran–13.8, Strength & Honor  106.4 WINNER George Silva 
Vanessa Hardy 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 75lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
10 5 Red Josh Pardo – 9.9, Pinnacle MMA 73.6 WINNER 5 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Kyle Olsen -Red
Blue Kane Smith – 9.9, Kihon MMA 76.8   George Silva – Red
John Romero – Red
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 105lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
11 3 Red Mike LB Siliga-8.6 Might Mo 98.6   1 1:35 Tapout James Beers  
Kyle Olsen 
Blue Stephen Espinosa -9.8, Checkmat Murrieta 105.6 WINNER George Silva 
Vanessa Hardy
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 65lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
12 3 Red Vishnuraghav Sridaran -9.7, Castro Martial Arts  69.4 WINNER 1 0:38 Tapout John Romero  
Kyle Olsen 
Blue Gabriel Liz – 8.6, EPA MMA 62   George Silva 
James Beers 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 75lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
13 3 Red Andre Reece – 8.1, EPA MMA 70.0   3 2:00 Split Decision Vanessa Hardy  
James Beers – Blue
Blue Dylan Espinosa -8.1, Checkmat Murrieta  76.0 WINNER George Silva – Red
John Romero – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 175lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
14 2 Red Brandon Apocaca – 15.7, EPA MMA  174.0   3 2:00 Majority Decision James Beers  
Kyle Olsen – Draw
Blue Ramon Cornejo- 16.8, Castro Martial Arts  165.8 WINNER George Silva – Blue
Vanessa Hardy – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 125lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
15 3 Red Natalie Estrada -15.3, Morales BJJ 108.6   3 2:00 Unanimous Decision John Romero  
Kyle Olsen – Blue
Blue Allyson Cheng – 14.8, Riverside Submision 126.0 WINNER George Silva – Blue
James Beers – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
16 3 Red Gavin Laverde–12.10, Neutral Grounds  85.0 WINNER 1 0:53 Sub Vanessa Hardy  
Kyle Olsen 
Blue Zach Reeves-12.5, Kihon MMA  96.4   John Romero
James Beers 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 60lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
17 3 Red Akira Reece –9.1, EPA MMA 63.6   1 0:21 Tapout James Beers  
Kyle Olsen 
Blue Jayden Murillo – 8.8, Riverside Sub 58.2 WINNER George Silva 
John Romero 
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 145lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
18 2 Red Antonio Frias – 16.7, Submission Fac 134.6   2 2:00 Split Decision John Romero  
Kyle Olsen 4-20
Blue Miguel Del Hoyo – 17.7, Kihon MMA 143.6 WINNER George Silva 2-13
Vanessa Hardy 13-15
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 135lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
19 5 Red Kevin Rosas – 16.2, NCFA 132.8 WINNER 5 2:00 Majority Decision Vanessa Hardy  
Kyle Olsen – Draw
Blue Jacob Martinez – 16.5, Strength & Honor 126.6   George Silva – Red
John Romero – Red
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 115lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
20 3 Red Diego Laverde- 14.8, Neutral Grounds  115.0 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision James Beers  
Kyle Olsen – Red
Blue Justin Ramirez – 15.2, Candal’s MMA 110.0   George Silva – Red
Vanessa Hardy – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 100lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
21 3 Red Brian Owens – 12.4, EPA MMA 98.6   3 2:00 Unanimous Decision John Romero  
Kyle Olsen – Blue
Blue Kevin Perez – 13.8, Systematic Risk 100.8 WINNER George Silva – Blue 
James Beers – Blue
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 75lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
22 3 Red Phoenix Lopez  – 10.10, Castro Martial Arts  73.0   1 1:11 Sub Vanessa Hardy  
James Beers 
Blue Uriel Cruz – 10.5, Riverside Submission 69.4 WINNER George Silva 
John Romero 
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
23 3 Red Xeric Karoutsos – 13.7, EPA MMA 90.4 WINNER 1 0:45 Tapout James Beers  
Kyle Olsen 
Blue Nicholas Galvan -13.6, Castro Martial Arts 93.2   John Romero 
Vanessa Hardy 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 100lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
24 3 Red Omar Abdrazza, 9.6, UFC Ontario 99.2   3 2:00 Unanimous Decision John Romero  
Kyle Olsen – Blue
Blue Hayk Amirkhanyan- 10.1, Team Hayastan 98.8 WINNER George Silva – Blue
Vanessa Hardy – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolgirls 12-13 yrs 95lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
25 3 Red Isabel Garcia–13.8, Castro Martial Arts 96.8 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Kyle Olsen – Red
Blue Kaylee Reeves –12.5, Kihon MMA 93.2   George Silva – Red
John Romero – Red
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 215lbs WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
26 3 Red Tracy Cox – 17.10, EPA MMA 222.4 WINNER 3 2:00 Split Decision James Beers  
Kyle Olsen – Blue
Blue Ronell White – 16.11yrs, Team Quest 211.0   George Silva – Red
Vanessa Hardy – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 125lbs  WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
27 3 Red Joe Gunzalez – 13.11, Team Gunz 126.2 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Kyle Olsen – Red
Blue Raul Rosas  – 13.9, NCFA 117.2   George Silva – Red
James Beers – Red
PANKRATION BOUT SHEET RESULTS     Lead Official:  Brandy Hoskins     
EVENT Panda Cup     Inspectors: Melissa Samford    
DATE: 7/7/18     Inspectors:      
LOCATION: 5411 Luce Ave., McClellan Park, CA      Referees: Brian Tyler    
VENUE: McClellan Confrence Center     Judges:     James Lendech Samy Aguilar Nolan Aguilar
CONTACT:  Anthony Bivins      Timekeeper:   TBA    
PHONE       Physican : Dr. Lyudmila Salomantina    
 E-MAIL:       EMT: Sac Valey     
  CHECK IN: 8AM/ FIGHT TIME: 3PM     INJURIES/ SUSPENSIONS: 0    
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 105 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
1 3 Red Trinity Provost-14.10, House of Moons 101.8 L 1 1.30 Sub Brian Tyler  
 
Blue Analyse Rubio-15.4, Riverside Submission 100.8 WINNER  
 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 63 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
2 3 Red Mason Kutylowski-9.7yrs House of Moons 63.4 L 3 1.40 Sub Brian Tyler  
 
Blue Jayden Murillo-8.7yrs  Riverside Submission 59.6 WINNER  
 
BOUT# RDS Corner  Novice 95lbs  95 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
3 3 Red Zorin Tofoya-13.6 House of Moons 92.4 WINNER 1 .45 Sub Brian Tyler  
 
Blue Mateo Montoya -11.10 American Striker MMA 89.4 L  
 
BOUT# RDS Corner  Novice 144lbs  144 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
4 3 Red PJ Acu- 13.8, American Striker MMA 137.8 WINNER 3 2.00 Unanimous Decision Brian Tyler  
James Lendech – Red
Blue Angelo Murillo-11.3 Riverside Submission (Age waiver) 144.8 L Nolan Aguilar – Red
Samy Aguilar – Red
BOUT# RDS Corner  Schoolboy 125lbs  125 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
5 3 Red Anthony Bernardo-14.8 El Nino 125.2 L 1 .39 Sub Brian Tyler  
 
Blue Kris Arrey-13.6 Riverside Submission 115.7 WINNER  
 
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 105 WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
6 2or3  Red Lexi Hazelton, 14.8, House of Moons  101.6 L 1 .56 Sub Brian Tyler  
 
Blue Analyse Rubio-15.4, Riverside Submission 100.8 WINNER  
 
         
EVENT Spartan Fight League     Inspectors: Elizabeth Lebau Rachel Perez Victor Silva
DATE: 7/7/18     Inspectors:      
LOCATION: 295 E. Yale Loop, Irvine CA      Referees: Jonathan Romero Vanessa Hardy  
VENUE: Boys & Girls Club Irvine      Judges:     Taylor Frank George Silva  
CONTACT:  Chris Krosen     Timekeeper:   TBA    
PHONE 949 228-5722     Physican : Dr. Joe Altamirano    
 E-MAIL:       EMT: FIRE EMS    
SCHEDULE:  Check in: 10:30AM / Start Time: 3:30PM      INJURIES/ SUSPENSIONS: 1   Jenchi, age 14 – Fractured L Arm.             Detected  Post Event
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 57LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
1 3 Red Kaden Devoto-9, Castro Martial Arts  56.6   1 1:16 TKO Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Jeremy Valdez-8.4, NOCMA  56.6 WINNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 49LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
2 2 Red Ryan Garcia -8.8, Submission Factory 52.0 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy -Red
Blue Kimberly Gonzalez-8.1, NOCMA 50.0   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Schoolgirls 12-13 yrs 115LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
3 2 Red Kimya Williams-14.1, Systematic Risk 111.3   1 1:30 Tap Out Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Regina Awana-13.2, Riverside Submission 104.0 WINNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 87LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
4 3 Red Kolton Silbernagel-9.5, Castro Martial Arts  86.9   3 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Jonathan Romero -Blue
Blue Carlos Galindo-11.1, Riverside Submission 83.1 WINNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 100LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
5 3 Red Kevin Perez 13.8, Systematic Risk  99.8   3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Blue
Blue Seth Priest-13.2, NOCMA  99.8 WINNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 120LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
6 2 Red Christopher Castillo-13.9, Team United MMA 118.2   1 1:16 Tap Out Jonathan Romero  
Vanessa Hardy 
Blue Alexander Trujillo-14.4, 10th Planet Riverside  113.7 WiNNER George Silva 
Taylor Frank
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 135LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
7 3 Red Samuel Brown- 14.0 Pinnacle MMA (Age waiver) 136.8 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Jonathan Romero – Red
Blue Antonio Frias-16.6, Submission Factory  130.0   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 83LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
8 3 Red Gavin Mitchell-12.2, Alliance MMA 83.3   3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Blue
Blue Josh Valdez-12.3, NOCMA  81.0 WINNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 125LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
9 3 Red Chris Pedrajas-14.7, Grappler’s Studio 120.9 WINNER 3 1:56 Tap Out Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Jeremy Gaggos -15.1, Unattched  117.0   George Silva
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 60LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
10 3 Red Rasik Gavey-8.1, Grappler’s Studio 56.3 WiNNER 1 1:51 Sub Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Red
Blue Ryan Garcia -8.8, Submission Factory 52.0   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 115LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
11 3 Red Brian Gonzalez-13.3, Team United MMA 114.9 WiNNER 2 1:13 Tap Out Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Justin Ramirez-15.1, Candal’s MMA 106.2   George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 72LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
12 3 Red Phoenix Lopez-10.9, Castro Martial Arts  71.6   3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Blue
Blue Alexander Ramirez-11.9, Pinnacle MMA 68.1 WiNNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Schoolboy 12-13 yrs 100LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
13 3 Red Roberto Lopez-13.5, Castro Martial Arts  97.8 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Jonathan Romero – Red
Blue Jeremy Dray-13.0, Riverside Submission 100.2   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 110LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
14 3 Red Alyssa Sanchez-17.5, Castro Martial Arts  109.4   2 1:28 Tap Out Jonathan Romero  
Vanessa Hardy 
Blue Shaniyah Carlson-15.6, Kihon MMA 104.5 WiNNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 65LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
15 3 Red Kavi Garvey-11.0, Grapplers Studio (Weight Waiver) 58.6 WINNER 1 1:19 Sub Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Isaac Reyes-9.2, Submission Factory 67.3   George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 145LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
16 3 Red Dustin Serrano-16.2, Submission Factory  151.2   1 1:00 Tap Out Jonathan Romero  
Vanessa Hardy 
Blue Miguel Del Hoyo-17.7, Kihon MMA (Weight Waiver) 138.0 WINNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 60LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
17 3 Red Maddox Ramirez-8.2, Grappler’s Studio 58.0   1 0:43 Tap Out Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Paulina Hernandez-10.2, Riverside Submission 61.2 WINNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 72LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
18 3 Red Isaac Faltas-9, Grappler’s Studio (Weight Waiver) 65.3 WINNER 3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Red
Blue Josh Pardo-9.9, Pinnacle MMA 78.4   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Cadet Girls 14-15 yrs 125LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
19 3 Red Kimya Williams-14.1, Systematic Risk 111.3   1 1:43 Tap Out Vanessa Hardy  
Jonathan Romero 
Blue Allison Cheng-15.8 Riverside Submission 125.5 WINNER George Silva 
Taylor Frank 
BOUT# RDS Corner Novice 10-11 yrs 122LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
20 3 Red Josh Quitugua-11, Grapler’s Studio 118.9 WINNER 3 0:35 Sub Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Red
Blue Kisan Martin-12.3, Systematic Risk  122.4   George Silva – Red
Taylor Frank – Red
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 140LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
21 5 Red Nadhia Barrientos -15.6, Gamebred  136.9   5 2:00 Unanimous Decision Vanessa Hardy  
Jonathan Romero -Blue
Blue Jayleen Martinez-15.8, Pinnacle MMA 126.0 WINNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Rookie 8-9 yrs 72LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
22 3 Red Shayla Bates-9.5, Kihon MMA 69.3   3 2:00 Unanimous Decision Jonathan Romero  
Vanessa Hardy – Blue
Blue Peter Brown-8.1, Pinnacle MMA 69.3 WINNER George Silva – Blue
Taylor Frank – Blue
BOUT# RDS Corner Cadet 14-15 yrs 125LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores
23 5 Red Cyrus Povoor-15.0, Castro Martial Arts  118.8 WINNER 1 1:13 Tap Out Jonathan Romero  
Vanessa Hardy 
Blue Christian Jenchi-14.6, Riverside Submission 114.7   George Silva 
Taylor Frank 
      USFL President: Jon Frank 
PANKRATION BOUT SHEET RESULTS     Lead Official:  David Denkin      
EVENT Brawlers and Crawlers      Inspectors:        
DATE: 6/24/18     Inspectors:        
LOCATION: 16200 Temple Ave., City of Industry, CA     Referees: Vanessa Hardy      
VENUE: Industry Hills Expo Center     Judges:     Larry Landless Kyle Olsen Jackie Denkin  
CONTACT:  Joe Stevenson      Timekeeper:          
PHONE       Physican : Dr. Mathew Pautz      
 E-MAIL:       EMT:        
        INJURIES/ SUSPENSIONS: 0      
BOUT# RDS Corner Junior 16-17 yrs 115LBS WINNER RD. TIME METHOD REFEREE Judges Scores Comments
1 3 Red Rashad Satterwhite-16.1, Cobra Kai 114 X 3   Split Decision Vanessa Hardy   Close match difficult to score 
Larry Landless -Red
Blue Adrian Ledezma-16.7, Strength & Honor 105   Kyle Olsen – Blue
Jackie Denkin – Red
1 3 4 5 6 7 18